Timjamin matka unimaahan

     TIMJAMIN MATKA UNIMAAHAN ON HURMAAVA KOKO PERHEEN NÄYTELMÄ! Syksyn esitysajat julkaistaan myöhemmin. 

Kevään esitykset 2020 jouduttiin peruuttamaan. Tiedätte kyllä miksi. 


Suorastaan ihmeellinen seikkailu!

Näytelmässä Timjami seikkailee ystävänsä ornitologin kanssa etsien suorastaan ihmeellistä laulua. Unimaassa tavataan hullunkurisia hahmoja, kuten virraton hepo, Ken Guru ja lentävä pingviini. Yleisö pääsee tietenkin mukaan tarinan kuljetukseen ja näkkäriorkesteriin! 

Näytelmä on suunnattu noin 3-9-vuotiaille. Sylivauvat pääsevät maksutta katsomaan esitystä. Tervetuloa kaikenikäiset teatterin ystävät, taikka teatteria vielä tuntemattomat! Vauvat ovat myös aivan tervetulleita.

Esityksen kesto on noin 30 minuuttia.

Ovet teatteritilaan avataan 15 minuuttia ennen esitystä. Teatteritilassa on myytävänä kahvia, mehua ja popparia pikkurahalla. Esityksen jälkeen voi ottaa kuvia ja jutella hahmojen kanssa.

Esitys Timjamin matka unimaahan on Helsingin teatterikoulun esiintyvän ryhmän VALO Ensemblen omaa tuotantoa. 

valo@helsinginteatterikoulu.fi

www.helsinginteatterikoulu.fi/valoensemble

www.facebook.com/valoensemble